VÍTÁME NOVÉ AUTO!

V rámci projektu, spolufinancovaného Evropskou unií, dorazilo do Villy Vallily nové auto, které budeme moci využívat pro službu Chráněné bydlení. Je to vskutku Kocour!
Dík patří Evě a Mírovi Klípovým za usilovnou práci na projektu a Evropskému fondu za poskytnutou dotaci.
A teď hurá na cesty! 

IMG_20230405_152322      20230419_110741

Projekt: Pořízení vícemístného automobilu pro sociální službu Chráněné bydlení Villa Vallila

Evropský fond pro regionální rozvoj

Reg.č.: CZ.06.6.127/0.0/0.0/21_124/0016880

 

Projekt je podpořen z finančních prostředků EU.

 

Projekt byl podpořen ve 101. výzvě IROP – REACT EU – SOCIÁLNÍ INFRASTRUKTURA SE ZVÝŠENOU ENERGETICKOU ÚČINNOSTÍ.

 

Předmětem projektu je nákup vícemístného automobilu s nízkými emisemi CO2 pro službu Chráněné bydlení. Pořízení vozu přispěje ke zvýšení kvality služby s pozitivním dopadem na velkou část základních činností služby.

 

Projekt byl zahájen v červenci 2021 a dodání automobilu se očekává na jaře 2023.

Výsledky zkoumání historie L'Arche

Mezinárodní Archa zveřejnila 30. ledna 2023 výsledky zkoumání historie L'Arche, týkající se Jeana Vaniera. Ukončilo se tak vyšetřování, o kterém jsme byli informováni v únoru 2020. Výsledná zpráva potvrzuje to, co bylo před třemi lety oznámeno a doplňuje mnoho faktů a okolností, které pomáhají hlouběji porozumět příběhu zakládání L'Arche.

Níže zde přikládáme dopis mezinárodních vedoucích v originále a překlad do češtiny. Kompletní informace jsou k dispozici na stránkách: https://www.larche.org/about-larche/news/study-commission-2023/

S projasněným obrazem historie mezinárodní Archy, přijímáme jako komunita Archy tento fakt a stavíme na tom, co je dobré, věrni společnému poslání. Každým dnem se učíme, jak být otevřenější a pravdivější. K tomu, nechť je nám všem dopomáháno.

Vánoční večeře

Prožili jsme krásný adventní čas. Tradičně jsme se sešli u vánoční večeře, obdarovali jsme se dary, potěšili se vzájemnou přítomností, pochutnali si na dobrém jídle. Část Villáků se už rozjela na vánoční svátky ke svým rodinám, a ti co zůstali, prožijí zbytek roku ve ville spolu s asistenty. Fotogalerie zde.

IMGP8809

Pozvánka na adventní koncert

Milí přátelé,

rádi bychom Vás pozvali k nám do Villy Vallily na tradiční adventní koncert, který se uskuteční 10.12. od 15:30.

Přijdte se zaposlouchat do hlasů pěveckého sboru ŽAS a naladit se společně do vánoční atmosféry.

Obyvatelé a pracovníci L'Arche Villa Vallila

 

Adventní_koncert

Ohlédnutí za Zahradní slavností 2022

Fotografické ohlédnutí za prosluněnou Zahradní slavností.

Děkujeme všem účinkujícím, dobrovolníkům a celému týmu, který se podílel na realizaci letošní Zahradní slavnosti, za její skvělý průběh.

Rovněž děkujeme za hojnou návštěvu všem milým hostům, děkujeme za Vaší podporu a těšíme se nejpozději za rok zase na viděnou.

Fotografie ke shlédnutí zde.

 

01  18

Vernisáž soch na Zahradní slavnosti 2022

Prohlédněte si fotodokumentaci z krásné vernisáže soch, která zahájila letošní Zahradní slavnost. Sochy jsou stále k prohlédnutí na zahradě. Později budou rozmístěny v prostorách kolem Villy.

 

IMGP8018

 

 

Sochařské sympozium ve Ville

 

Oznamujeme, že v pondělí 15. 8. začíná ve Ville Vallile Sochařské sympozium, v rámci kterého budou mladí sochaři vytvářet sochy z pískovcových kvádrů na zahradě Villy.

Sochy by měli být dokončené do 26. 8. a v sobotu (27. 8.) při zahradní slavnosti budou slavnostně představeny. Společným tématem všech sochařských výtvorů je ČAS.

Na práci sochařů se můžete přijít během této doby kdykoli podívat (neboť je to práce, která se běžně nevidí).

Na zahradní slavnost jste zváni jistě také.

 

Komunita Villy Vallily

 

IMG_20220812_131140

Program Zahradní slavnosti 27. 8. 2022

zahradni-slavnost-2022

 

 

12: 00   zahrada se otevírá a v ní rozličná místa, kde se posilníte na celý den i po celý den. I duševně. Představení se konají dle počasí na místech jako je samotná zahrada, půda nad šroťárnou, šroťárna, stan a různě.

 

12: 45  končí sochařské sympozium a začíná vernisáž děl, které vám představí sochaři:

 MgA. Adéla Bernhardová, MgA. Jakub Tlučhoř, MgA. Josefina Jonášová, Matouš Vepřek, Michal Bernhard, MgA. Tereza Svatošová, MgA. Viktor Svatoš. Obdivovat sochy můžete po celý den až do nočních hodin a tvůrců se ptát, co a jak

 

13: 15  malé překvapení pro E a M 

 

13: 45  taneční ukázka dětí Zuš Sedlec-Prčice. Představení Loď je vlastně dobrodružná plavba kolem významů, které skrývá slovo loď...významů čitelných i významů skrytých. Neváhejte a nastupte...právě vyplouváme... Další choreografie Na prahu Známa Neznáma představuje období, kdy se člověk mění...už není úplně dítě a stává se z něj dospělák… Představy, mýty, očekávání, fakta a čas jednoho období vývoje člověka...

 

14: 00  černobílou komickou pohádku O černé paní  zahraje  výtvarnice Tereza Říčanová se svou nekončící energií. Pohádka na motivy Černé paní J.Š. Kubína odhaluje nadčasová lidská trápení, se kterými se pak zatočí v kole a pustí je po větru.

 

15: 00  Přeochotný divadelní spolek Williama Shakespeara si tentokrát nacvičilo, jak se tvoří svět.  Černošskej Pán Bůh a páni Valliláci  je velmi volná adaptace povídek z knihy R. Bradforda. Příběhy o stvoření světa a jeho následné potopě jistě znáte, ale tuhle verzi možná ještě ne. Takhle si je vyprávěli otroci na bavlníkových plantážích amerického Jihu. Žádné strachy! Black face se nekoná. Zato písně budou autentické a velmi americké. A zábavy žok celý.

 

15: 45  napijte se z hlasového šálku Adély Slachové. Hlasová dílna bude ušita na míru přímo na místě dle počtu a věku účastníků. Přijdťe si s námi zazpívat, odpočinout si v tónech, zahrát si rytmické hry a omrknout netradiční hudební nástroje. Zkusíme si hru na ozvěnu, projedeme se parníkem, nebo spolu rozsvítíme hvězdy. Kouzlo svého hlasu najdete zde.

 

16: 15  sbor Žas neboli ženský amatérský soubor je společenství táborských žen, které vzniklo z potřeby sdílet radost ze zpěvu. Ač se jedná o ženský sbor, je vedený jedním odvážným mužem. Repertoár tohoto uskupení je přepestrý, zpívají se v něm písně lidové i autorské, z domova i z různých končin světa, a cappella i s doprovodem rozličných nástrojů. Vždy se však jedná o písně neslýchané a neoposlouchané, neobyčejné a neotřelé, provedené v originálních úpravách.

 

17:00  pohádka Smolíček Smolnej.  Dříve než byl Jelen zlatoparožný, dříve, než se stal Smolíček smolný a opuštěný milovaným, dříve, než zmizely z Podbezí Jezinky a přestaly dovádět, se jednoho dne zeptal Smolíček Jelena: „Kdy mi narostou parůžky?“ Hudební pohádkovou variaci zahrají Mona a Olda Šiškovi z divadélka Pruhované panenky.

  

17: 00   Jana Šteflíčková, česká osamělá písničkářka i herečka zavítá k nám do zahrad.

 

18: 00  tentokrát proběhne swingové taneční vystoupení ve stylu 20. a 30. let. Naváže hodinová lekce základů stejného tanečního stylu (Lindy hop). Lekce je vhodná pro úplné začátečníky a můžete přijít i bez partnera. Vystoupí a lekci povedou lektoři ze Swing Move: Kristina a Artur. Neváhejte a zkuste tento originální, živý a nezapomenutelný tanec.

 

19: 00  film pro děti Mazel a tajemství lesa představí a pustí sám režisér a producent Petr Oukropec: „Mazel je letní film s prázdninovou atmosférou. Na natáčení jsme měli svůj vlastní opravdový tábor a všichni jsme velmi brzy přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl.“ O filmu si s ním můžete popovídat třeba celý večer.

 

19: 00  Dixie land band. Dixielandové uskupení složené z několika hudebníků táborského Swing Bandu a jejich přátel. Hrají písně původní i převzaté.

 

Co najdete ještě?

 “Milošův odkaz“ aneb Staré desky nepatří do popelnice, staré desky patří na gramofon. A to v režii Honzy Dlaba po celé odpoledne. Tvořivé dílny Evy Drančákové, Terezy Říčanové a Kláry Jirsové můžete navštívit v různých koutech zahrady.  Tradičně se můžete občerstvit u různých stánků. Přijede pivo z Merklína, limonáda bude, výrobu výborných topinek budou letos ovládat děti z Tábora, pomazánky připraví úžasné ženy z oujezdského okolí. Dále i stánek Villy Vallily nabídne různé pochutiny. Opět se rozjede pec a placky budou.  Bude i Dobrá čajovna, Neputovní pražírna, miličínské marmelády, dobré ovčí sýry z rodinné skrýšovské manufaktury, knížky z nakladatelství Baobab.  Také naše terapeutická dílna se pochlubí novými výrobky a nabídne zcela nové módní výstřelky z hlubin našich půd a skříní.

 

Můžete si zapinkat pinčes, badmington nebo si začutat na hřišti.  Nebo smíte jen tak lelkovat a spolu s Bílkem i sochaři rozjímat nad jejich díly a taky nad tím, co znamená záhadná hláška filosofa Lévinase  "Mít vědomí znamená právě mít čas…“  

 

Děkujeme všem, kdo podporujete tuto akci jakýmkoliv způsobem a přicházíte do Villy Vallily s dobrým úmyslem.

 

Milí přátelé, přijďte k nám spočinout a oslavit náš čas!

Výroční zpráva 2021

Výroční zprávu za rok 2021 si můžete přečíst zde.

Den plný her 2022

Uspořádali jsme akci s názvem Den plný her. Celý tento den se nesl nejen ve znamení soutěží, tance, zpěvu, ale především to byl čas zábavy a příležitosti k navázaní nových přátelství s lidmi z organizací Diakonie Rolnička, Mela o.p.s. a L'Arche Beneditus. Fotografie si můžete prohlédnoout zde.

IMGP7288

Dovolená v Itálii

Na konci května odjela část Villy na dovolenou do Itálie. Všem se nám u moře velmi líbilo, užili jsme si spoustu zábavy v písku, uskutečnili jsme mnoho procházek a vyjížděk na kole po okolí, snědli spousty dobré zmrzliny a Pepa si vyhlédnul jachtu. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

IMG_20220523_121734 (2)

 

Podpořte nás, když nakupujete

Přátelé, kamarádi,


pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz!
Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci
do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy
dostane příspěvek.


Jak na to:
1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka.

Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace
2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz
spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.
3. Nakupte si, jak jste zvyklí.


To je celé.

Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z
hodnoty nákupu.


Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat.

A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)


Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

 

infografika_jak_givt_funguje

banner-745x100

 

 

Návštěva Oldřichovské Konírny

Po dlouhé době jsme opět navštívili Oldřichovská konírna. Koním jsme přivezli něco dobrého na zub, pohladili si je, a odvážlivci se svezli. Moc děkujeme, za krásný zážitek. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

IMGP6856

Jaro ve Ville

Takhle krásně je tady u nás na jaře. Fotografie najdete zde.

278553004_4956822464385242_6523853947526601656_n

Pomoc Ukrajině

Zapojili jsme se do pomoci lidem, kteří k nám utíkají před válkou na Ukrajině.

Ve Ville Vallile jsme poskytli ubytování paní Valje a jejímu 21 letému synovi Ženjovi, který má Down syndrom. Všichni v komunitě je srdečně přijali a snaží se jim pomoci v jejich nelehké situaci. Maminka i syn se zatím adaptují a doufáme, že se jim bude ve Ville dobře dařit.

Flag_of_Ukraine.svg

 

Na účet Člověka v tísni jsme zaslali částku 17.560 Kč, na kterou přispěli zvláště obyvatelé komunitního domu ze svých úspor.

Zároveň se připojujeme k celosvětovým modlitbám za mír a za všechny, kteří trpí následkem války.

Ukrajina

Modlíme se za Ukrajinu a dvě komunity Archy L'Arche-Kovcheh a L’ARCHE Ternopil Ukraine - Майстерня "Вертеп".

FB_IMG_1645880481902

Projekt Pojďme uskutečnit sochařské sympozium ve Ville Vallile spuštěn!

Přátelé, kamarádi.

Už stodvacet let visí plastiky Františka Bílka na Ville Vallile.

A tak Vás zveme k oslavě a spolupodílení se na akci, kterou bychom rádi uskutečnili jako hold lidem, kteří tvoří a žijí dobré životy.

Více se o projektu na Hithitu dozvíte zde.

Za přeposílání dalším příznivcům moc děkujeme!

Vánoční svátky

Vánoční dny jsme prožili v radosti a pospolitosti, sešli jsme se na slavnostní vánoční večeři a potěšili se společenstvím kolem stolu a vzájemným obdarováním.

Přejeme všem požehnaný čas a pevnou naději do dalších dní.

SAVE_20211227_223356

Ohlédnutí za Zahradní slavností 2021

Jako již tradičně i letos se nad zahradou Villy Vallily v den slavnosti stahovaly mraky a všichni již prozřetelně přijížděli v oblečení do deště. Naštěstí se deštivá a chladná předpověď zcela nevyplnila, a tak se opět mohla velká slavnost v radosti konat ve všech venkovních i vnitřních prostorách.

Při tomto mohutném setkání jsme si v duchu i při milých rozhovorech připomínali dlouhých 20 let života ve Ville Vallile. A k tomu se sešlo mnoho skvělých účinkujících a nadšených diváků, kteří svým umem a radostným sledováním celé toto setkání provázeli.

Děkujeme všem, kdo se na programu podíleli, kdo vše skvěle připravili a zajistili. 

A také již víme, že opakovaná nepřízeň povětrnostní situace nenarušuje přízeň "nebes", kterou tak silně během těch celých 20 let pociťujeme a za to také děkujeme. 

Foto ze slavnosti najdete zde.

Zahradní slavnost se blíží!

 

Časový program na Zahradní slavnost ve Ville Vallile 28. 8. 2021


12:00  otevírá se zahrada a pro ty, kdo nechtějí obědvat doma, je připraven hrnec výborné polévky

12:30  manželé Klípovi představí Villu Vallilu, její dvacetiletou historii i současnost a ptát se můžete na cokoliv

12:30  pohádka O pejskovi a kočičce v podání Marka Klípy, našeho dobrého přítele

14:00  pohádku O Palečkovi zahraje Přeochotné divadlo Williama Shakespeara, jehož neutuchající dobrá energie vás pozitivně nabije na celý den

Pozvání na zahradní slavnost

Srdečně vás i letos zveme na tradiční Zahradní slavnost, která se uskuteční 28. srpna ve Ville Vallile.

Letos obzvláště rádi uvítáme ty, kteří Villou Vallilou za 20 let jejího fungování prošli. Přijeďte se za námi podívat a zavzpomínat :-)

ZS2021

Poznáváme Šumavu

Všichni rádi objevujeme nová místa, a tak jsme se vydali na Šumavu.

První den jsme se vykoupali v Otavě, navštívili jsme meteorologickou stanici Churáňov, zašli do cukrárny, prošli se ke skokanskému můstku Zadov a někteří se vypravili na noční prohlídku kostla sv. Mouřence.

Druhý den na Šumavě jsme jeli na Jezerní slať, zašli do muzea Kvilda, okoukli rekonstrukci kostela v Kašperských horách a večer opékali buřty a pěli písně.

Den třetí jsme šli Klostrmannovu stezku, obdivovali vlky ve Vlčím výběhu, zašli na Antýgl na oběd a odvážlivci přespali na hradě Kašperk.

Více fotek ve fotogalerii zde.

26  09

Dovolená na Živohošti

Jako již každý rok jsme se začátkem června vydali na dovolenou na Živohošť.

Počasí nám přálo, a tak došlo i na koupačku.

Více fotek ve fotogalerii zde.

1  2

Zahradní slavnost bude!

I letos se u nás ve Ville Ville bude konat Zahradní slavnost, kterou oslavíme 20 let fungování domu.

Program upřesníme během léta.


roman_pozvanka

Článek o Ville Vallile v časopise Universum

V časopise Universum vyšel článek o Ville Vallile, který byl sepsán k příležitosti oslav 20 let života v komunitním domě Villa Vallila.

Autorkou článku je redaktorka Katolického týdeníku Tereza Zavadilová.

Článek si můžete přečíst zde.

Výroční zpráva 2020

Zveřejňujeme Výroční zprávu za rok 2020 tzv. "pandemickou".

Jsme rádi, že mohla být sepsána a že život ve Ville pokračuje i letos.

20 let provozu komunitního domu Villa Vallila

V roce 2001 v dubnu se do částečně zrekonstruovaného domu Villa Vallila nastěhovali první obyvatelé
a začalo veliké dobrodružství….

V průběhu 20 let se život v komunitním domě postupně rozvíjel, lidé sem přicházeli i odcházeli, dům se proměňoval a vylepšoval a dnes je z něj příjemný prostor, který se stal pro své obyvatele hřejivým domovem.

V současné době žije ve Ville 10 lidí se zdravotním postižením, někteří další přijíždějí na respitní pobyty
a všichni spolu s asistenty vytvářejí komunitu, ve které prožívají své životy v plnosti a snad i v radosti.

Komunita Villa Vallila byla v roce 2018 přijata do mezinárodního společenství L´Arche International jako projekt Archa.

Celý projekt Villa Vallila se daří realizovat rovněž díky pravidelným dotacím ze Středočeského kraje a nezištné podpoře dobrodinců a dárců.

Děkujeme všem, kteří přispívají ke zdaru tohoto díla.

před vilou-březen2021    v nové kanceláři    

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   
MANDÁT KOMUNITY
Projekt: Pořízení vícemístného automobilu pro sociální službu Chráněné bydlení Villa Vallila
Novinky z naší dílny

IMG-20230201-WA0000

Podpořte nás nákupem na internetu

banner-GIVT-250x250

Podporují nás

Středočeský kraj

Ministerstvo kultury

Výroční zpráva
Spolupracujeme s:

Villa Vallila Facebook

Villa Vallila Instagram