Návštěva koordinátorky Archy J.Vaniera opět ve Ville

V polovině dubna navštívila již podruhé komunitní dům Villa Vallila koordinátorka mezinárodního hnutí Archa Jeana Vaniera Baška Pestka (poprvé byla ve Ville v září loňského roku). Baška pracovala 11 let v komunitě Archa ve Skotsku a 7 let vedla Archu v Polsku. V současné době je koordinátorkou Archy J.Vaniera v zemích Bangladéš, Chorvatsko, Česká Republika a Slovinsko.

Její návštěva byla pro nás opět velkým povzbuzením. Jsme rádi, že po 10 letech můžeme navázat na původní záměr a pod vedením zkušené koordinátorky tuto myšlenku ve Ville naplňovat. Možnost zapojit se do mezinárodního hnutí je novou výzvou, která nám dává nové síly a novou chuť do práce a to i přes trvalou zátěž nedostatku financí a dalších provozních problémů. Baška měla tentokrát dost času a tak mohla mluvit s mnoha lidmi ve Ville i kolem ní. Velmi pěkné večerní posezení měla s obyvateli Villy, kteří rádi sdělovali své zkušenosti, radosti i obtíže s žitím v komunitě. Mluvila také s asistenty a poté se správní radou, která se pravidelně schází v Praze.

Setkání s Baškou je pro nás velmi inspirativní, ale je také nárokem zamýšlet se společně, o co se ve Ville snažíme, co je důležité pro lidi, kteří tam bydlí a domluvit jasně další kroky na započaté cestě. Věříme, že cesta za Archou je pro Villu Vallilu dobrá cesta.

 

Podporují nás

Středočeský kraj

Ministerstvo kultury

Výroční zpráva
Spolupracujeme s: