O RYBÁŘI A JEHO ŽENĚ a BYLO NÁS PĚT

15.března 2006 od 19.00 hodin Vás Villa Vallila a Jabok již srdečně nezvou na představení v klubu Vzducholoď Jaboku v Salmovské ulici 8, Praha 2. Ale nabízejí k prohlédnutí fotografie z divadelního představení ve Fotogalerii. Během večera opravdu bylo slavnostně představeno světu DVD Bylo nás pět.

Klub Vzducholoď na Jaboku byl zaplněný k prasknutí a ještě o něco více. Klienti, asistensti a dobrovolníci Villy Vallily přijeli zahrát osvědčené divadelní představení na motivy pohádky Jana Wericha O rybářovi a jeho ženě - obrázky z představení si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Večer ale ještě vůbec nekončil.

Po přestávce totiž bylo světu slavnostně představeno a symbolicky "obřezáno" (vzhledem k původu Karla Poláčka bylo upuštěno od křtu) dvd s kinematografem Bylo nás pět. Toto dvd vzniklo na základě audiovizálního představení ve Ville Vallile při otevírání zrekonstruovaných půdních prostor během adventního koncertu v Červeném Újezdě. Velkou zásluhu na jeho vzniku mají všichni účastníci a herci projektu, Milan, který text výborně načetl, zvláště pak fotograf, režisér, vypalovač a polepovač dvd v jedné osobě - Tomáš Trojan. Ten také projekci slavnostně zahájil. Všichni diváci se bavili, obecenstvo se hlasitě smálo a na závěr ocenilo tento pozoruhodný počin dlouhotrvajícím potleskem. Mnozí si dvd Bylo nás pět hned po projekci zakoupili.

Pokud máte také Vy zájem o toto dvd, obraťte se osobně nebo telefonicky přímo do Villy, kde jsou zbylé výlisky ještě k dostání. Kdyby jste s již zakoupeným dvd měli technické problémy, rádi Vám je ve Ville vymění. Pokud bude náklad vyprodán, slibujeme reedici, ale až v červnu, tak neváhejte a kupujte, dokud je. Kinematografické představení Bylo nás pět s  originálními fotografiemi Tomáše Trojana a jediněčně přečteným komentářem z knihy Karla Poláčka stojí pouhých 100,-- Kč.