Ohlédnutí za cestou do Trosly

Ve stopách Archy

Přinášíme vám ohlédnutí za týdnem stráveným v Trosly. Týdnem, který byl ve znamení setkání s ostatními komunitami z osmi zemí. Setkání s asistenty a lidmi s postižením, kteří chtěli společně sdílet hodnoty, které jsou charakteristické pro poslání Archy.

Za Villu Vallilu vyjela do Trosly skupinka 4 zástupců - Ivana, Kateřina, Tereza a Milan.

Přestože byl program náročný, byl zajímavý z mnoha pohledů. Dozvěděli jsme se o počátcích a poselství Archy, setkali jsme se s jejím zakladatelem J. Vanierem, navštívili tamní komunity a blíže se seznámili s fungováním jednotlivých domů a dílen.

Společná setkání probíhala v modlitbě, v dialozích a ve sdílení toho, co je důležité pro život v komunitě. V Trosly nás přijali velmi vstřícně, Tereza a Milan si získali přátelství mezi ostatními i přes jazykovou bariéru. Myslíme si, že naše skupina z Villy Vallily zaujala.

Během celého pobytu jsme přemýšleli, co chybí Ville Vallile, aby její každodenní život obsahoval prvky, které jsou základem Archy a udržují kontinuitu života v komunitách po celém světě.

Poselství, které si neseme ze setkání s Jeanem Vanierem: „ Každý člověk je jedinečný; učme se přijímat jinakost druhých a společně pak dokážeme krásné věci.“

 

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky z naší cesty.

MANDÁT KOMUNITY
Podpořte nás nákupem na internetu

banner-GIVT-250x250

Podporují nás

Středočeský kraj

Ministerstvo kultury

Výroční zpráva
Spolupracujeme s:

Villa Vallila Facebook

Villa Vallila Instagram