Ohlédnutí za oslavami - 10 let komunitního domu Villa Vallila

Nejprve jsme koncem dubna uspořádali benefiční koncert v aule Arcibiskupského gymnázia v Praze 2.

Na koncertě vystoupili mistři Martin Škampa – violoncello a Miroslav Sekera – klavír a vybranou hudbu přednesli vskutku mistrně, takže to byl krásný dárek všem, kdo na koncert přišli.

A přišli přátelé, příznivci, sponzoři a přijelo i několik současných obyvatel z Villy Vallily, takže ke všemu to ještě bylo velmi milé setkání.

 

V polovině května jsem uspořádali setkání u Villy Vallily.

Byla to taková zahradní slavnost, na kterou byli pozváni zvláště ti, kteří ve Ville za uplynulých deset let nějaký čas prožili – buď tam pracovali nebo tam bydleli nebo tam prostě jezdili za kamarády nebo s čímkoli pomohli nebo se o Villu nějak zajímali.

Sešlo se a přijelo lidí dost, znovu se mohli potkat, poznat, vzpomínat a divit se, jak ten čas (nejen na fasádě Villy) pádí. K tomu všemu si mohli prohlédnout archivní fotodokumentaci, shlédnout již historické filmy, které byly o Ville natočeny, poslechnout dobrou hudbu v podání Pohřební kapely, občerstvit se a u ohně posedět a písně zpívat (dlouho do hvězdné noci).

Podívejte se do fotogalerie, jak dobře nám bylo.

A přitom všem jdou několika lidem hlavou otázky či starosti: Co dál? Jak dál? Kdo dál? Zaplašit úplně nejdou, snad jsou tedy výzvou k pokračování a hledání další cesty.

Hlavně jsme rádi, že máme všechny oslavy desetiletého výročí za sebou a ne před sebou a že všechna setkání během oslav nás posílila v důvěře, že Villa Vallila je dobré dílo.

Podporují nás

Středočeský kraj

Ministerstvo kultury

Výroční zpráva
Spolupracujeme s: