Respitní a ozdravné pobyty

Villa Vallila je opravená a prostorná (pro dva asistenty a dva klienty až moc) a tak může své pohostinství i nabízet. Během roku 2002 dům v rámci respitního pobytu navštívili 4 klienti chráněné domácnosti Slapy, 1 klient z chráněného bydlení Xaverov, 2 klientky z Pomocné školy Rooseveltova. Velkou část roku zaplnily pobyty skupin: 14 denní letní tábor Romského klubu, 14 denní integrovaný tábor dětí z pomocné školy a jejich sourozenců, 7 jednotýdenních pobytů skupin dětí s postižením z  Pomocné školy Rooseveltova, Pomocné školy Chotouňská, DD Radenín, os Klokánek. Proběhly zde také vzdělávací semináře a víkendová pracovní setkání pracovníků z VOŠ Jabok, studentů z VOŠ Jabok, pracovníků agentury Rytmus, členů hnutí Víra a Světlo, dobrovolníků hnutí Brontosaurus, klientů Fokus Tábor, obyvatel chráněné domácnosti Slapy, obyvatel chráněného bydlení Xaverov.

 

15. října 2002 - Zahájení provozu moštárny

Během září upravili obyvatelé Villy Vallily suterénní prostor na umístění moštovacího zařízení. Z darů byl nakoupen lis a elektrická drtička na ovoce. Služba moštování dovezeného ovoce byla nabíduta veřejnosti formou letáků a oznámení v Benešovských listech. Zkušební provoz začal 15.10. a zájem veřejnosti byl veliký. I proto je dobře, že ve Ville Vallile už nebydlí jen jeden klient, ale dva a tak se při moštování mohou s asistenty pěkně střídat.

 

28. listopadu - Benefiční koncert

Filharmonie z Hradce Králové věnovala koncert ve prospěch Villy Vallily. A tak přijeli a v kostele Šimona a Judy v Praze zahráli. Na pořadu byly skladby FAUNOVO ODPOLEDNE od Clauda Debussyho, ŠEHEREZÁDA od Maurice Ravela a SYMFONIE č. 3 od Johannesa Brahmse. Orchestr řídil dirigent  Wolfgang Michel (SRN) a sopránový part zpívala sólistka Sarah Johanssen (USA).
Koncert byl příležitostí, jak poděkovat těm, kteří se na životě ve Ville Vallile svou prací podílí nebo ji finančně podporují.  Díky štědrosti návštěvníků se také vybralo přes dvace tisíc korun. Všem, kteří přisli a darovali děkujeme, těm, kteří přijeli a zahráli taky!

 

 

14. prosince - 4. adventní koncert

 

Tradice se mají dodržovat a tak se ve Ville koná znovu advnentní koncert a znovu zpívá pěvecký sbor
Domino z Tábora.  Na koncert přišlo již tradičně mnoho přátel a místních obyvatel.
Koncert jakoby symbolicky zakončil dílo roku 2002 a byl poděkováním všem, kteří se na tomto díle podíleli nebo jakkoli jinak jej podporovali.
A ti, kterým se po koncertě ještě nechtělo domů, mohli zůstat a zpívat třeba až do rána...

MANDÁT KOMUNITY
Projekt: Pořízení vícemístného automobilu pro sociální službu Chráněné bydlení Villa Vallila
Novinky z naší dílny

IMG-20230201-WA0000

Podpořte nás nákupem na internetu

banner-GIVT-250x250

Podporují nás

Středočeský kraj

Ministerstvo kultury

Výroční zpráva
Spolupracujeme s:

Villa Vallila Facebook

Villa Vallila Instagram